• Warsztaty „Podstawy widzenia maszynowego z wykorzystaniem biblioteki OpenCV i języka Python”.

     • 2 grudnia 2019 r. nasi uczniowie wzięli udział w kolejnych warsztatach AKADEMII WYNALAZCÓW im. ROBERTA BOSCHA.

      Tym razem dziesiątka uczniówkl.6 -8 poznała „Podstawy widzenia maszynowego z wykorzystaniem biblioteki OpenCV i języka Python”.

      Podczas warsztatów, które odbywały się na Politechnice Wrocławskiej w budynku B1, młodzi informatycy poznali podstawowe metody przetwarzania i analizy obrazu takie jak wykrywanie kształtów, inteligentne odszukiwanie czy poprawa jakości. Dodatkowo zostali wdrożeni w świat widzenia maszynowego. Następnie w ramach zajęć praktycznych przystąpili do napisania własnej aplikacji do wykrywania twarzy.

     • 🐾 PROŚBA O WSPARCIE AKCJI WOLONTARIACKIEJ 🐾

     •  

      🐾🐩🐾🐈🐾🐩🐾🐈🐾🐩🐾🐈🐾

      Czy może ktoś chciałby się pozbyć starego drapaka dla kota?Chcemy z dziećmi obszyć, owinąć nowym sznurem - odnowić i przekazać naszej boguszowskiej fundacji.

      W planach mamy także szycie posłań i kocyków. Ale na materiały pozyskujemy fundusze z projektu.

      Nie obrazimy się także na fanty do szkolnej loterii oraz ciasta na kiermasz, dochód z których przeznaczymy na zakup karmy i peletu.

      A może ktoś na jakieś zbędne psie lub kocie ubranka?

      Wszystkich mogących pomóc i chcących się zaangażować proszę o kontakt z p. Ewa Żuk

      🐾🐈🐾🐩🐾🐈🐾🐩🐾🐈🐾🐩🐾🐈🐾

      https://www.facebook.com/FundacjaNaPomocZwierzetom/

     • zDolny Ślązak

     • Miło nam jest poinformować,że nasz uczeń kl.7 Bartłomiej Piotrowski otrzymał 30 listopada 2019 r. stypendium sportowe „zDolny Śląsk”,przyznany uchwałą Dolnośląskiej Kapituły Wspierania Uzdolnień.

      🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

      Bartek trenuje biathlon w klubie „UKN Melafir” osiągając znaczące wyniki, angażuje się w życie klasy i szkoły oraz osiąga bardzo wyniki w nauce nagradzane także stypendiami naukowymi.

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów .

       

     •  Wszyscy możemy być Świętymi Mikołajami

     • Szanowni Państwo przed nami czas magiczny, niezwykły, pełen ciepła i miłości, czas Świąt Bożego Narodzenia.Świat zwalnia bieg, a my odnajdujemy w sobie dziecięcą radość świetowania, odnajdujemy czas na miłość.Podczas Świąt nie wolno nam zapominać o osobach samotnych i potrzebujących. Jak każdego roku nasi uczniowie włączają się w pomoc osobom, którym los nie pozwolił w pełni cieszyć się świętami.Pragniemy pomóc w spełnieniu marzeń podopiecznych Domu Seniora Rusinowa, którzy w listach do św. Mikołaja wyrazili swoje świąteczne pragnienia.Nie są one wielkie:kawa, słodycze, kosmetyki i drobiazgi, które umilą im czas Bożego Narodzenia.Uczniowie naszej szkoły podczas zbiórek w lokalnych sklepach, pragną zgromadzić przedmioty, które pozwolą przygotować paczki dla Seniorów by w ten sposób okazać im troskę i zainteresowanie. Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy do wsparcia dzieci i pomoc w zbiórce. Wszystkich zainteresowanych przygotowaniem paczek dla Seniorów prosimy o przenoszenie słodyczy, kawy, herbaty, kosmetyków i drobnych upominków do sekretariatu szkoły.

       

      https://www.walbrzych24.com/…/seniorzy-pisza-listy-do-sw-mi…

      https://domseniora-rusinowa.pl/listy-do-swietego-mikolaja/