• Wycieczka do Wrocławia

• Dnia 6 czerwca 2019r. 36 uczniów klas 4-8 wzięło udział w wycieczce do Wrocławia.
            W trakcie wyjazdu dzieci odwiedziły wrocławskie 🐒 ZOO 🦒, a największą atrakcją okazało się Afrykarium

i pobyt w lesie tropikalnym . Uczestnicy zafascynowani byli okazami morskiej fauny i flory.
                                                            🦏🐫🐬🐢🦈🦛🦓🐅🦜🦙🐘🦍🐒🦉🦒

Ponadto uczniowie obejrzeli "Kosmiczną wystawę", nad którą patronat objęło 🚀NASA🚀.

Dzieci poznały historię znanych astronautów oraz lotów kosmicznych. Jedną z atrakcji stanowiły symulatory lotów, z których uczniowie chętnie korzystali.
                                                                                    🚀🚀🚀🚀🚀
            Podczas wycieczki udało się połączyć wiedzę z zakresu biologii, geografii oraz fizyki ze wspaniałą zabawą.

• BIAŁA SOBOTA i DZIEŃ DZIECKA

•          W sobotę 1 czerwca 2019 roku w budynku szkoły przy ulicy Kopernika 7, odbyła się akcja profilaktyczna "Biała Sobota" dla mieszkańców Boguszowa - Gorc i okolicznych miejscowości. W ramach organizowanej corocznie akcji pacjenci skorzystali z bezpłatnych badań, konsultacji i porad lekarzy specjalistów: onkologa, internisty, kardiologa, pulmonologa, a badania EKG, poziomu cukru, badania słuchu, spirometrię wykonał wykwalifikowany personel pielęgniarski. Uczniowie naszej szkoły skorzystali z przesiewowych badań słuchu i pomocy logopedy.

W tym samym dniu, obchodząc Dzień Dziecka, w budynku hali sportowej przy ul. Reymonta uczniowie szkoły wzięli udział w rozgrywkach sportowych, turnieju minigolfa, pokazach taekwondo oraz boksu.

Imprezę otworzyła Pani dyrektor Katarzyna Mikołajczyk wraz z zastępcą Burmistrza Boguszowa - Gorc - Panem Sebastianem Drapałą, który obdarował uczniów słodkościami.

Spotkanie na sali sportowej rozpoczęły praktyczne zajęcia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Boguszowie – Gorcach składają podziękowania:

Panu dr n. med. Romanowi Szełemejowi

Pani dr Marzenie Saganek

Pani dr Honoracie Magierskiej

Pani dr Małgorzacie Smreczyńskiej

Pani Małgorzacie Sztuk

Pani Marii Nowak

Pani Iwonie Mazur

Pani Aleksandrze Tylczyńskiej – Zepp

Pani Barbarze Laskowskiej

Pani Ewelinie Felusiak

• Sukcesy w XV MINI-SETCE

• W dniu 31.05.2019 odbyła się już XV Mini Setka, impreza biegowa dla dzieci, w której bardzo dobrze wypadli nasi uczniowie zdobywając kilka medali. 🥇🥈🥉Wszyscy zasługują na wielkie brawa i gratulacje za wysiłek i zaangażowanie. 👏🏻👏🏻👏🏻Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie:

- Victoria Mańska kl. 1 -3 miejsce 🥉

- Brajan Jankiewicz kl.1 -2 miejsce 🥈

- Hektor Grzybiański kl. 2-3miejsce 🥉

- Krystian Jankiewicz kl. 4b -1 miejsce 🥇🏆

- Justyna Sinkiewicz kl. 5 -1 miejsce 🥇🏆

- Patrycja Piotrowska kl. 8 -2 miejsce 🥈

- Dominik Bąbliński kl. 8 za -3 miejsce 🥉

Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji 😊

• Sukces uczennic w XI Diecezjalnym Konkursie Papieskim

W dniu 23 maja 2019 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 w Wałbrzychu rozstrzygnięto XI Diecezjalny Konkurs Papieski, pt. „Święty Jan Paweł II i Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki apostołowie trzeźwości i wolności”.

Uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Boguszowie-Gorcach zdobyły czołowe nagrody:

- Natalia Filipecka z kl.8 – zajęła I miejsce w kategorii klas VII - VIII w kategorii „praca multimedialna”,

- Oliwia Raszewska z kl.4b zdobyła wyróżnienie – Nagrodę Specjalną w kategorii klas IV - VI za pracę literacką (wiersz).

Gratulujemy laureatkom.